Programul Canon de Dezvoltare pentru Studenţi 2024

Programul Canon de Dezvoltare pentru Studenti (CSDP) este un program anual renumit, creat pentru a ajuta fotojurnaliştii aspiranti să se lanseze în carieră. El oferă acces şi expunere la profesionişti cu experientă din comunitatea de fotografi, precum şi oportunitatea de a participa la evenimente importante. Astăzi, participanți din anii trecuti lucrează cu agentii şi publicatii renumite şi au cariere de succes.

Programul din 2024 se adresează studentilor şi stagiarilor care studiază şi au domiciliul în Europa, Orientul Mijlociu şi Africa, iar înscrierile au loc în perioada 12 februarie - 7 martie. De asemenea, există un număr limitat de locuri disponibile pentru recomandări din partea fotografilor profesioniştii. Cererile vor fi analizate de o comisie de redactori de la Getty Images, Reuters Pictures, AFP şi EPA, care vor decide lista initială cu cei mai promitători candidati din regiune.

Mai multe informații despre program se regăsesc aici: click