Sesiune suplimentară pentru disciplinele din semestrul I al anului univ. 2021-2022

Prin excepție, în acest an universitar, luând în considerare și contextul actual epidemiologic, se aprobă la toate facultățile organizarea unei sesiuni suplimentare pentru disciplinele din semestrul I al anului în curs, în perioada 01-13.03.2022. Programarea acestei sesiuni nu va afecta activitățile didactice din semestrul al II-lea.

Studenții care doresc să fie examinați în sesiunea suplimentară vor transmite electronic solicitarea la secretariatul facultății pe f-sc@unitbv.ro sau personal, până luni 28.02.2022, ora 1600. In cerere trebuie sa se specifice clar specializarea, anul, disciplina si cadrul didactic titular.

Studenții pot depune cereri de examinare la 2 examene, conform deciziei Consiliului facultății.

Notele obținute NU vor fi luate în considerare la evaluarea condițiilor pentru obținerea burselor din semestrul al II-lea.