„Omul și Orașul său” și „Dincolo de gard” Expoziție de sociologie vizuală, 1-15 octombrie 2024

Cu ocazia deschiderii noului an universitar 2024-2025, vă invităm să vizionați expoziția în aer liber ce reunește proiectele premiate ale cercului de cercetare științifică „Anton Golopenția” din cadrul Facultății de Sociologie și Comunicare.

Manifestarea, aflată la a șaptea ediție, este organizată de Facultatea de Sociologie și Comunicare, în colaborare cu Primăria Brașov și Centrul Multicultural al Universității Transilvania din Brașov. Curatori: Ștefan Ungurean și Cristian Bălăcescu.

Expoziția, aflată pe esplanada din Parcul „Titulescu” (în fața Corpului T) va avea vernisajul marți, 1.10.2024, orele 14:30 și va putea fi vizitată până în data de 15.10.2024.

Afis DdG A

Afis OO A