Școală de vară „Arhitectura tradițională în Geoparcul Platoul Mehedinți”

Dacă ești pasionat de patrimoniul cultural și de cercetarea, descoperirea și restaurarea unuia dintre cele mai fascinante colțuri de Românie – comuna Baltă, județul Mehedinți-, dacă vrei să înțelegi istoria, oamenii și energia locului, dacă vrei să descoperi cum pot fi protejate și valorificate monumentele și să contribui la dezvoltarea primului ecomuzeu din regiune, hai alături de noi!
Când – 20 august – 2 septembrie; Locație- comună Baltă, județul Mehedinți
Eveniment – școală de vară ”Arhitectura tradițională în Geoparcul Platoul Mehedinți”

Dacă ești pasionat de patrimoniul cultural, de cercetarea, descoperirea și restaurarea unuia dintre cele mai fascinante colțuri de Românie – comună Baltă, județul Mehedinți- și vrei să contribui la realizarea primului ecomuzeu din regiune, hai alături de noi, la școală gratuită de vară.

Tu să vii cu pasiune multă și drag pentru arhitectură, istorie și oameni.

Noi aducem poveștile, energia, voia-bună, mâncarea delicioasă și descoperirile pentru o viață întreagă.

Te poți înscrie până pe 9 august prin completarea formularului online, aici: http://www.arhitectura-gpmh.ro/scoala-de-vara/editia-2018/