Informații utile licență/ disertație

Anunțuri importante în atenția studenților/ masteranzilor care susțin licența/ disertația

1. Termenul pentru depunerea Cererilor de alegere a temei de licență/ disertație și a cadrului didactic îndrumător la Secretariatul Departamentului de Științe Sociale și ale Comunicării (sala TII9) este 21 decembrie 2018.
  2. Pentru a finaliza studiile și a evita situația de repetenție sau exmatriculare este necesar ca studenții din anii terminali (licență și master) să fie promovați la toate disciplinele din Planul de Învățământ, inclusiv la “Practică și proiect de licență” (anul III, sem II) sau “Elaborarea lucrării de disertație” (anul II, sem II).

Pentru informații suplimentare consultați tutorii de an/ coordonatorii de program și Secretariatul Facultății.